הרפתקאות טבעונית בטוקיו

6 לאפריל, 2016

טבעונית טוקיו

טוקיו היא אחת הערים שהכי נהניתי לשבת ולכתוב עליהן פוסט.
למה? כי יש חלק מהלב שלי שנמצא ביפן. אני חושבת שבגירסה כזו או אחרת אי שם במרוצת הזמן חלק ממני היה יפני. 🙂
נחתתי בטוקיו בפעם הראשונה קצת לפני יומולדת 21, ילדה עם הרבה מה להגיד ועם אבן עצומה על הלב מאובדן בלתי נתפס שחוויתי שנתיים לפני כן.
כשנופפתי שלום להורים והחברים בשדה התעופה בארץ ונעלמתי מאחורי דלתות הטרמינל, אני וגל, החברה הטובה שטסה איתי, התחלנו לקפוץ ולשיר ולרקוד כל הדרך למטוס.
מה גרם לי כל כך לשמוח אז בגיל 21 לקראת העליה למטוס? אני לא באמת יודעת. אז עוד לא הייתי טיילנית, עוד לא ידעתי בכלל מה זה אומר לטייל. זה היה הטיול הראשון שלי ל”חוץ לארץ”, הנסיעה הראשונה שלי אי פעם למקום רחוק שהוא לא אילת.
לא כמו כמה מהחברים שלי שהיו נוסעים לפעמים בקיץ לחו”ל עם המשפחה, אני לא חוויתי חו”ל בתור ילדה וזה גם לא היה חסר לי. המשפחה שלי היתה נוסעת לטיולים מדהימים וקמפינג ברחבי הארץ כמה פעמים בשנה ואף פעם לא הרגשתי צורך לנסוע לאמריקה בקיץ.
אבל משהו כן גרם לי להכנס לטרמינל ולהרגיש את מה שאמר כל כך יפה מאיר אריאל- “כל האינטרקונטיננטליה מדגדגת לי כאן וכאן וכאן”…
האינטרקונטיננטליה בהחלט התחילה לדגדג לי בכל מקום ולא הרגשתי פחד, לא הרגשתי חשש מהלא נודע, לא הרגשתי געגוע, לא חשבתי מחשבות שניות. רק תחושה אחת עלתה בי עמוק מבפנים- שום דבר, לעולם, לא יחזור להיות כמו שהוא היה.
וכמה צדקתי… כמה צדקתי.
יפן 2003 ברוכים הבאים: נחתנו בשדה התעופה בטוקיו, עייפות ומתרגשות והזמן, שנמדד אומנם רק בכ 15 שעות מאז העזיבה של הארץ, הרגיש כאילו נשאב לו למימד אחר. כאילו שנים, דקות, תקופות, עידנים ואינספור עננים חלפו בשמיים, כאילו בכלל לא היה את הזמן שלפני הנחיתה הזו, כאילו דלת נפתחה ומולי נתגלתה פתאום ארץ לעולם לא.
הרכבת המהירה עזבה את השדה לתוך מנהרה שחורה. חמש דקות ארוכות הרכבת טסה במהירות בחשכה מוחלטת ופתאום ברגע אחד יצאה לאוויר הפתוח והשדות המרהיבים של מחוז צ’יבה נתגלו במלוא תפארתם מכל חלונות הרכבת- יפן.
טבעונית טוקיו
הרגע הזה היה רגע מכונן בחיי כפי שכבר כתבתי בעבר בבלוג. הגגות הקטנים של הבתים היפניים המסורתיים שנשקפו על הגבעות מכל צד, התחושה המיוחדת של הפליאה. התחושה הכל כך לא צפויה שאני, בבית.
שלושת החודשים הראשונים שלי ביפן היו כמו שלושת החודשים הראשונים במערכת היחסים הכי טובה שהיתה לכם בחיים. כל יום קמתי בבוקר מאוהבת, לא יכולה לחכות לצאת החוצה ולהתחיל עוד יום של היכרות סוחפת עם כל מה שסביבי.
כל יום חוויתי חוויה חדשה ולא צפויה, כל יום למדתי משהו אחר ומפליא, כל יום פגשתי אנשים שריתקו אותי. כל יום שעבר הרגשתי יותר ויותר בבית.
יום אחד הסתובבנו אני וגל ביויוגי פארק ושמענו תופים, עקבנו אחרי המוסיקה עמוק לתוך הפארק. בתוך תוכי הפארק בקרחת יער ענקית התגלה לנו פסטיבל עצום ונחבא בו רקדו וניגנו המוני יפניים שלא היו מביישים את בוב מארלי. אני זוכרת שישבתי שם ונשענתי על עץ, שיחקתי עם חתיכת ענף קטנה, ציירתי ציורים בחול שמתחת לעץ והסתכלתי מסביב. לא הייתי צריכה ללכת לשום מקום אחר, לא הייתי צריכה לעשות שום דבר אחר, לא היה לי פלאפון, לא היתה לי מחוייבות לאף אחד ולשום דבר בעולם, רק אני והעץ וגל רוקדת באופק עם יפנים ויפניות למוסיקת תופים.
טבעונית טוקיו
אז זה זה אה? חשבתי לעצמי, אלו באמת החיים. התחושה הזו של החופש, החופש האינסופי, להיות דף חלק, בלי זהות, בלי עכבות, בלי מסכות, להיות אני- מה שאני לא אהיה. להיות חופשיה. רק אני, ככה, ואף אחד לא מכיר אותי וכל מה שאני מרגישה זה רק אושר, נקי, נטול מאמץ. חופש.
יכול להיות שברגע ההוא החל המסע שלי לבודהיזם ובכלל לא הבנתי. 🙂
אחרי שלושה חודשים ביפן הבנתי שאני נשארת ולא משנה מה. ובאמת, נשארתי, לא משנה מה. נשארתי ולמדתי את השפה, ולמדתי את התרבות, ולמדתי את האנשים והלכתי והתאהבתי והתאהבתי והתאהבתי.
שנה ושלושה חודשים ביליתי אז ביפן ולא משנה לאן הגעתי אחרי זה, יפן נשארה הארץ הכי מדהימה שביקרתי בה בחיי.
טבעונית טוקיו
בשביל לבדוק שלא הכל היה חלום ושלא שמתי את יפן על מזבח ה- מקום הראשון שטיילתי בו- מה שאנחנו נוטים לעשות, החלטתי לנסוע לשם שוב לפני חצי שנה.
ישר מעוד סשיין בהודו, קנינו אני ומתן כרטיס לשבועיים טיול ביפן. כמו ילדים גדולים הפעם בגיל 30 פלוס, עם Air bnb מסודר מראש במרכז טוקיו ומרכז קיוטו, עם כרטיס נסיעה קנוי מראש לכל הרכבות במדינה, עם Happy cow ו City Mapper בפלאפון ועם אינסוף התרגשות בלב נחתנו בטוקיו.
יפן 2015, ברוכים הבאים.
טבעונית טוקיו
בעשור שעבר מאז שהייתי בפעם הקודמת ביפן כל העולם כולו השתנה. אני השתניתי, גדלתי, עברתי תהפוכות שונות ומשונות והייתי בחצי עולם.
העולם עצמו גדל והתפתח- פייסבוק, פלאפון, וייפיי, אפליקציות, מה לא. דבר אחד לא השתנה- יפן עדיין באופן טוטאלי ומוחלט מרגישה כמו בית.
מתן נחת שם איתי בפעם הראשונה שלו ו 4 שעות אחרי הנחיתה שלנו אמר לי- טוב , איך עוברים לפה? 🙂
לא היה לי ספק שהוא ירגיש בדיוק את אותן התחושות שאני הרגשתי אז וכנראה שזה לא באמת משנה בן כמה אתה ובכמה מקומות עוד גרת וטיילת- יפן מיוחדת במינה והיא בשבילי בית.
אני ומתן טיילנו שבועיים ביפן בתור טבעונים הדוקים וגילינו עולם מעניין. מצד אחד, רוב היפנים לא יבינו על מה אתם מדברים אם תסבירו להם שאתם טבעונים ואם תשאלו אותם אם יש במנה מסויימת בשר הם יענו לכם את התשובה המצחיקה והתמימה- “רק קצת”.
מצד שני, טוקיו וקיוטו מלאות במסעדות ובתי קפה טבעוניים וגם סופרים אורגניים. כך שהמודעות קיימת בהחלט ולהיות רעבים אתם לא תהיו. אלא אם כן תסעו למקומות כמו ניקו ולא תתכננו מראש…
Nikko
מה עוד משמח מישהו כמוני שכידוע לכם אוהבת קפה מאוד ורק קפה איכותי? טוקיו מלאה בבית קפה שמתמחים בהכנת קפה מקצועית.
פשוט ללכת עם המקבוק ולשבת על סויה לאטה שלא יורד מאיכות בתי הקפה של מזרח לונדון או בונדאיי ביץ’ בסידני.
אז אוכל? יאללה נו אפילו אני נהייתי רעבה כבר אחרי כל הכתיבה הזו 🙂

איפה אוכלים בטוקיו

Ain Soph 

נתחיל בזיקה למולדת… איפשהו בסמטאות העשירות של גינזה בקומה הראשונה, מתחבאת המסעדה הזו שלקח לנו יותר משעה למצוא.
אם מצאתם אבל, זכיתם. הבעלים כמו שהשם מעיד, ישראלי. האוכל ממש לא ישראלי וממש ממש טעים.
בהתאם לשכונה המקום קצת יקר וסופר שיק. זה לא מקום לחטוף על הדרך. העיצוב מקסים ומאוד אריסטוקרטי.
טבעונית טוקיו

Cori vegan food stand

דוכן אוכל סופר טעים שנמצא במתחם סופר מגניב. המתחם עמוס בדוכנים של אוכל מכל הסוגים, בירות, יין, קוקטלים ומה לא. הדוכן הזה ספציפי מגיש אוכל טבעוני פשוט מצויין וגם אחלה בירה. ממליצה להגיע בערב ולהנות מאווירת טוקיו איכותית.
טבעונית טוקיו

Hang out

טוב, בזמן כתיבת מילים אלו ניכר כי המקום סגור לשיפוצים אבל אמור להפתח מחדש. אני מפצירה בכם לבדוק אם הם פתחו מחדש לקראת הנסיעה שלכם כי המקום הזה לא פחות ממדהים! העובדים שם כל כך נחמדים, יש מרפסת חמודה מעל רחובות שיבויה והאוכל פשוט לא יאומן.
אם פתוח-תלכו!
טבעונית טוקיו

Pure cafe

במרכז העיר, ברחוב יפייפה נמצא בית הקפה החמוד הזה שבו ניתן לאכול ארוחת בוקר!
טבעונית טוקיו
אבל רגע- לכל התל אביבים שקוראים את הפוסט: נא לא לצפות תחת שום נסיבות לארוחת בוקר של אנסטסיה או משק ברזילי!
ליפן תרבות מנימליסטית וכך גם האוכל. המנות ביפן קטנות- תמיד. זו לא אמריקה ולא ישראל. הבישול גם מנימליסטי ולא מפוצץ בתבלינים. אני מאוד אוהבת את זה אבל אני בטוחה שאם אתם באים עם ציפיות לארוחת בוקר ישראלית אתם תתאכזבו ובגדול.
המקום, כיאה למקום שנמצא במרכז טוקיו, מגיש מנות קטנות ומתומצתות; כריכים קטנים, מיוזלי עם יוגורט טבעוני, מאפים ומיצים טבעיים. בנוסף, יש חנות קטנה שאפשר לקנות בה דברים. טעים ומומלץ בחום.
טבעונית טוקיו

Island veggie

בשכונת הירו השיקית שמוקפת כולה בשגרירויות העולם, נמצא בית הקפה המקסים הזה, עיצוב מיוחד ביותר, אוכל מעולה וצוות שכיאה לשכונה- מדבר אנגלית שוטפת.
טבעונית טוקיו
ממש חוויה נעימה וטעימה. קחו בחשבון שזה מקום צמחוני-טבעוני אז יש לבדוק שהמנה שאתם רוצים היא מאה אחוז טבעונית.
ממליצה בחום רב מאוד על סנדוויץ האם ומיוזלי. יאמ יאמ.
טבעונית טוקיו

Genki- touch screen sushi

סושי נע שמוזמן על מסך טאצ' ומגיע על מסילה ממקום לא ידוע- יפניים חיים בסרט מעולה! אומנם אין הרבה אופציות לטבעונים אבל זו חוויה מטורפת וזה פשוט כיף. יש כמה דברים שמתאימים לטבעונים אבל בעיקר מה שמשנה זו החוויה. ממליצה על הסניף בשיבויה.
טבעונית טוקיו

קפה בטוקיו

Streamer Coffee Company

בית קפה ומקלייה פשוט מצויינים, הקפה לא פחות ממעולה וגם המקום עצמו- אין דברים כאלו! (כאילו יש, בלונדון… 😉 ) יש להם סניפים גם בהארג'וקו וגם בשיבויה והדבר הכי טוב זה שבניגוד לשאר המקומות ביפן, הם פותחים מוקדם בבוקר! שווה ביותר לבקר לקפה ומאפה.
טבעונית טוקיו

יש עוד מקומות לקפה בטוקיו אבל אני ממליצה בעיקר על זה.
אם אתם רוצים לחקור עוד ולנסות עוד מקומות אתם מזומנים לשוטט פה-
//tokyocoffee.org

סופרים אורגניים-

Lima Cafe
במרכז שינג’יקו- גם סופר אורגני וגם בית קפה טבעוני צמחוני

 

Natural house

שתי דקות התחנת אומטסנדו, ממש במרכז מרכזה של העיר. אין אתר אבל הנה הכתובת:

Japan, Tokyo, Minato, Kitaaoyama, 3 Chome−6-18

Tokyo, Japan

 

אז חברים… זהו, נראה לי שאמרתי כל מה שיש לי להגיד או יותר נכון כל מה שפוסט אחד יכול להכיל.
מקווה שנהניתם ושהפוסט יעזור לאלו מכם שנוסעים לארץ השמש העולה. תהנו תהנו תהנו. אי אפשר שלא.

טבעונית טוקיו

 

share on whatsapp
Scroll To Top

כל הזכויות שמורות לאתר TivonEat